INVISALIGN

to uśmiech, którego pragniesz

Co sprawia, że przezroczyste nakładki Invisalign są wyjątkowe?

Prosty uśmiech może sprawić, że będziemy zdrowsi i wpłynąć na poprawę naszego samopoczucia. Skutecznym rozwiązaniem w drodze po wymarzony uśmiech jest system Invisalign, z którego skorzystało już ponad 12 milionów osób na całym świecie.

Za skutecznością Invisalign stoi zaawansowana technologia. Na tle innych systemów wyróżnia go zastosowanie skanera iTero i tworzywo SmartTrack, z którego wykonane są nakładki. System Invisalign został zaprojektowany w oparciu o zasady i siły ortodontyczne. Badania potwierdziły, że leczenie nakładkami Invisalign pozwala osiągnąć bardziej przewidywalne rezultaty kliniczne, co jest kluczowe w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia jamy ustnej i uzyskaniu prostego uśmiechu.

Na czym polega leczenie Systemem Invisalign?

Leczenie Systemem Invisalign to proces noszenia zestawu przezroczystych, zdejmowanych nakładek, które stopniowo prostują zęby. Bez zamków, drutów i bez ograniczeń, które związane są z metalowymi aparatami ortodontycznymi.

Leczenie Invisalign rozpoczyna się od konsultacji, podczas której lekarz Invisalign wyjaśnia, jak leczenie Invisalign może zmienić uśmiech.

Zalety leczenia systemem Invisalign

Leczenie Invisalign to dyskretna, szybsza, bardziej komfortowa i przewidywalna metoda prostowania zębów porównaniu z tradycyjnym, stałym aparatem.

Przezroczyste nakładki Invisalign są:

  • Dostosowane do indywidualnych wymagań. Wykonane są z materiału SmartTrack, dzięki czemu są wygodniejsze i umożliwiają bardziej przewidywalne przemieszczenia zębów.
  • Szybkie w działaniu i skuteczne. Udowodniono, że prostują zęby średnio 5 miesięcy krócej niż stały aparat ortodontyczny, a wizyty w trybie pilnym są znacznie rzadsze
  • Nakładki Invisalign wykazują się wyższym komfortem. Są one laserowo przycinane w celu dokładnego skorelowania z linią dziąseł, zapewniając wygodne dopasowanie i przesuwanie zębów przy mniejszym bólu niż w przypadku aparatów ortodontycznych.
  • Pasują do stylu życia każdego pacjenta. Są łatwe do wyjmowania, co umożliwia zachowanie lepszej higieny jamy ustnej. Pacjent może normalnie szczotkować i nitkować zęby oraz cieszyć się ulubionymi potrawami, napojami i zajęciami.
  • Dyskretne, niemal niewidoczne. Zachęcają do częstego uśmiechania się.
  • Każdy etap leczenia jest kontrolowany przez eksperta – stomatologa lub ortodontę.

W przypadku leczenia systemem Invisalign, można zobaczyć efekty przed rozpoczęciem leczenia dzięki obrazowaniu 3D. Lekarz może pokazać nowy uśmiech pacjenta, dzięki trójwymiarowym obrazom rejestrowanym przez skaner iTero Element. Na ich podstawie pacjent otrzymuje plan leczenia dopasowany specjalnie do jego potrzeb. Postępy leczenia mogą być łatwo śledzone podczas każdej wizyty kontrolnej. Leczenie Invisalign może też być w łatwy sposób modyfikowane, jeżeli lekarz będzie widział taką potrzebę kliniczną.

System Invisalign może być stosowany w leczeniu dorosłych jak również pacjentów rosnących: dzieci i nastolatków.

 

Umów się na wizytę w naszej klinice Park Medical i z lekarzem ortodontą przekonaj się, jak może wyglądać twój nowy uśmiech. Dzięki Skanerowi 3D lekarz może wykonać szybki i precyzyjny skan Twoich zębów i opracować plan leczenia przeznaczony specjalnie dla ciebie.

Twój lekarz zadba o idealne dopasowanie nakładek, odpowie na twoje pytania i opowie ci, czego możesz się spodziewać.
Gdy zgłosisz się po swoje pierwsze nakładki, lekarz Invisalign oceni twój uśmiech, zapewniając najwyższe standardy leczenia od samego początku.
Badania kontrolne będą odbywać się co mniej więcej 6–8 tygodni. Celem tych wizyt jest monitorowanie postępów leczenia i odbiór kolejnego zestawu nakładek
Nakładki Invisalign są niemal niewidoczne i łatwo je zdejmować, więc nie trzeba zmieniać nawyków żywieniowych ani sposobu mycia zębów.

NULL
Czym jest Invisalign?
Invisalign jest przezroczystym aparatem prostującym zęby, dzięki któremu na Twojej twarzy zagości wymarzony piękny uśmiech. Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, w metodzie Invisalign tworzony jest kompletny plan prostowania zębów, uwzględniający przesunięcie z początkowej do pożądanej pozycji na podstawie zaleceń Lekarza Invisalign. Następnie przygotowywany jest zestaw alignerów specjalnie dostosowanych do zębów konkretnego pacjenta, które stopniowo przesuwają zęby. Każdy aligner z kompletu nosi się przez około dwa tygodnie i wymienia się je na nowe, aż do uzyskania pożądanego ustawienia zębów. Plan leczenia metodą Invisalign jest przygotowywany przez Lekarza na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.
Jak działa metoda Invisalign?
Alignery Invisalign przesuwają zęby, wywierając na nie kontrolowany nacisk. W odróżnieniu od tradycyjnych zamków, każdy łuk Invisalign wywiera kontrolowany nacisk nie tylko w odpowiednich miejscach, ale również odpowiednio długo. Zgodnie z założeniami leczenia Invisalign tylko niektóre zęby są przemieszczane w każdym etapie. W tej metodzie na zęby wywierany jest nacisk o odpowiedniej sile, co powoduje ich przemieszczenie do pozycji określonej przez lekarza.
Z czego wykonane są aparaty i jak wyglądają?
Alignery są w zasadzie niewidoczne i wykonane są z mocnego, termoplastycznego silikonu, opracowanego specjalnie na potrzeby systemu Invisalign. Alignery są dopasowane do konkretnego pacjenta, tak aby idealnie pasowały do zębów.
Czy za pomocą Invisalign można zlikwidować szpary między zębami?
Tak. Szpary między zębami bardzo łatwo wyeliminować metodą Invisalign. Skonsultuj się z Lekarzem, aby ustalić, czy system Invisalign będzie dla ciebie odpowiedni.
Jak długo trwa leczenie metodą Invisalign?
Czas trwania całego leczenia zależy od stopnia złożoności wady zgryzu, ale jest porównywalny do okresu leczenia tradycyjnymi aparatami. Zwykle leczenie trwa od 3 do 18 miesięcy. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać w trakcie konsultacji u Lekarza Invisalign.
System Invisilign – ile to kosztuje?
Koszty leczenia ustalane są indywidualnie w trakcie wizyty z uwzględnieniem Twoich potrzeb, długości leczenia i rodzaju wad wymagających korekty. Lekarz przed rozpoczęciem leczenia przedstawi Ci przybliżony koszt. Wspólnie ustalicie plan leczenia i płatności.
Co się dzieje po zakończeniu leczenia systemem Invisalign?

Po zakończeniu leczenia ortodontycznego nakładkami Invisalign, lekarz zdecyduje o ewentualnej konieczności noszenia aparatu retencyjnego. Aparat retencyjny stosuje się aby zapobiec stopniowemu powrotowi zębów do ich pierwotnego ustawienia.

Call Now Button