Park Medical
+48 33 474 00 00

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca
+48 33 474 00 01

Informacje o specjalności

endodoncja Park Medical CieszynKiedyś chory lub zniszczony ząb był usuwany. Współczesne techniki stomatologiczne pozwalają na uratowanie zębów nawet bardzo mocno zniszczonych.

Najbardziej powszechną metodą jest leczenie kanałowe określane w terminologii stomatologicznej leczeniem endodontycznym, a polegające na usunięciu unerwionej tkanki zęba – miazgi i zastąpieniu jej materiałem wypełniającym. Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w naszym Centrum zwykle na jednej wizycie, czasem dwóch, co pozwala zaoszczędzić Państwu czas i uniknąć niepotrzebnego stresu. Po zakończonym leczeniu wykonujemy zdjęcie RTG, które pozwala na ocenę poprawności wypełnienia kanałów.

Nasza placówka oferuje możliwość współpracy z innymi lekarzami na zasadzie „Practice limited to endodontics”. Lekarz prowadzący może wysłać pacjenta w celu leczenia kanałowego pod mikroskopem u naszego specjalisty (całe leczenie, usunięcie narzędzia, usunięcie wkładu, zaopatrzenie perforacji itp.), a po wykonanym zabiegu określonym na skierowaniu odsyłamy pacjenta do lekarza prowadzącego na dokończenie leczenia zachowawczego, protetycznego lub chirurgicznego.

MIKROSKOP ZABIEGOWY

W naszych Gabinetach dysponujemy najwyższej klasy mikroskopem zabiegowym, który pozwala na powiększenie obrazu nawet do 22 razy. Pod mikroskopem lekarz specjalista widzi dokładnie całą komorę zęba oraz jego kanały ,co pozwala mu je dokładnie opracować i oczyścić. Działania te zmniejszają ryzyko występowania powikłań. Stomatolog jest w stanie uratować zęby, których tradycyjną metodą wyleczyć nie można np. kanały zakrzywione.

Mikroskop stomatologiczny ułatwia leczenie kanałów o trudnej budowie anatomicznej m.in. o dużym stopniu zakrzywienia czy kanałów rozdzielających się głęboko przy wierzchołku. Użycie mikroskopu umożliwia także usunięcie złamanych narzędzi kanałowych, które stanowią poważną przeszkodę w trakcie leczenia. Wszystkie zabiegi z użyciem mikroskopu są wykonywane przez wysokiej klasy specjalistę stomatologa.

Cennik

Zobacz cennik -->

Lekarze i specjaliści

Przejdź do rejestracji

Kliknij w przycisk i zarejestruj wizytę -->

Umów się na wizytę…

Rejestracja: PN-PT 7.00-18.00

 • LEKARZE I SPECJALIŚCI

  „Człowiek jest dla człowieka lekarstwem”. Tak brzmi stare gruzińskie przysłowie, a my się z nim zgadzamy! Łączymy profesjonalizm z przyjazną atmosferą.
  Poznaj naszą załogę...
 • Laser CO2 Finexel

  NOWOŚĆ w Park Medical i Park Derma Estetica Bezpłatna konsultacja dermatologiczna do zabiegu laserem frakcyjnym i chirurgicznym CO2
  Dowiedz się więcej ...
 • KARTA RODZINNA

  Rozumiemy jak ważna dla naszych Pacjentów jest troska o bliskie im osoby. Dlatego stworzyliśmy Kartę Rodzinną. Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom.
  Dowiedz się więcej o Karcie Rodzinnej...
 • BADANIA PRENATALNE

  Rozwój technologii w medycynie umożliwia wczesne wykrywanie wad płodu. Nowoczesne badania pozwalają z większą dokładnością ocenić ryzyko wystąpienia wad u niemowlęcia.
  Poznaj nowoczesne badania...
Call Now Button